slider2

Cam Balkon Fiyatları

Cam balkonlar evlerin vazgeçilmezlerinden bir tanesi haline geldi. Herkes balkonları eğer cam ile kapanmamışsa biran önce kapatmak ve balkonlarını çok daha etkili bir biçimde kullanmak istiyor.

Siz de cam balkon sahibi olmak için araştırmalara başladıysanız karşınıza çok sayıda farklı firma çıkacaktır. Hepsinden farklı fiyatlar almanız sizi şaşırtabilir. Cam balkon fiyatları birçok farklı etmene göre değiştiğinden fiyatlarda da farklılıklar göze çarpar. Kullanılan camın kalitesine göre fiyatlar değişkenlik gösterse de Antalya Kupa Cam Balkon üretici firması olarak en uygun fiyatı sunmaktayız.

Kullanılan Camın Özellikleri

Cam balkonların fiyatları belirlenirken en önemli etmenlerin başında kullanılan camın kalitesi gelir. Oluşturulan sistemlerin çok büyük bir kısmı camdır ve camın maliyeti ürünün tüm maliyetine direkt olarak etki eder.

Balkonlarda kullanılacak olan camların ilk etapta temperli cam olması gerekmektedir. Kısaca güçlendirilmiş cam olarak tanımlanan bu ürünler cam balkonların olmazsa olmazıdır. Bunun yanı sıra ısı cam özelliğinde olması da önem arz eder. Aksi halde evin yalıtımı başarısız olacaktır.

Alüminyum İskeletin Kalitesi

Camın balkonlarda sabit ve güvenli bir şekilde kalabilmesi için alüminyum kasalar kullanılmaktadır. Camları bir arada tutan ve hareket etmelerini sağlayan alüminyumun kalitesi cam balkon fiyatları üzerinde etkili olur.

Tercih edilen alüminyumun minimum kalınlığı 2 mm. olmalıdır. Bu seviyenin üzerine ne kadar fazla çıkarsa balkonlar o kadar güvenli olur. Ancak toplam ödenmesi gereken ücret de yükselecektir. Tercih edilecek olan alüminyumun saflığı da önemlidir. Genellikle içerisine farklı maddeler de katılarak bu ürünler imal edilir. Minimum saflığın %95 oranında seyretmesi gerekir.

Tekerleklerin Çelikten Yapılması

Camların iskelet üzerinde rahatlıkla hareket edebilmesi için tekerlekler kullanılmaktadır. Eğer bu tekerlekler dayanıksız olursa rahatlıkla deforme olur ve cam kırılabilir. Sistemin tekrar başarılı bir şekilde çalışabilmesi için birçok farklı işleme gereksinim duyulur.

Hem tekerleklerin hem de her gövdede 2 adet yer alması gereken rulmanın çelikten olmalı ve paslanmamalıdır. Aksi halde cam balkonlar hiç dayanıklı alanlar olmaz.

Cam Balkonun Ebatları

Cam balkonların fiyatlarında ebat da çok büyük önem taşır. Ebat ne kadar artarsa cam balkon fiyatları da doğrusal olarak artar. Bu sebeple de firmamız gibi kaliteyi uygun fiyatlara satma imkânını bulmuş adreslerden alışveriş yapılması gerekir.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıldırım Cam Balkon - Antalya Cam Balkon