katlanir sistem projeleri 11

Cam Balkon Yasal mı?

Evlerde gerçekleştirilen işlemlerde her zaman yasal olup olmadığının kontrollerinin sağlanması gerekir. Kimsenin şikâyet etmeyeceğini ya da herhangi bir şekilde işlem gerçekleşmeyeceği düşünülürse çok ciddi sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Evlerini daha iyi bir hale getirmek isteyen ancak bunu yaparken yasalara aykırı bir adım atmaktan kaçınan kişiler cam balkon yasal mı sorusunun cevabını ararlar. Cam balkonlar için direkt olarak yasaldır ya da yasal değildir demek mümkün olmaz.

Yasalarımızda direkt olarak cam balkon ibaresinin kullanımı ile yasal olup olmadığına dair bir kanun yer almaz. Ancak cam balkonlar bazı kanunların içerisindeki genellemeye dahil olmaktadır. Bu sebeple de belirli şartlarda yasal olmayabilir.

Cam Balkon Neden Yasal Değil?

Yapılarda kat mülkiyeti durumu söz konusuysa ve her bir daire farklı bir kişiye aitse insanların ortak kullanım alanlarında değişikliğe sebep olacak bir işlem yapmadan önce herkesin onayını alması gerekmektedir.

İnsanlar balkonlarının kendi alanları olduğunu ve ortak kullanım alanı olmadığını düşünürler. Ancak binanın dış cephesi ve dışarıdan görünümü ortak kullanım alanı olarak tabir edilir. Satın alınacak olan cam balkonların binanın dış görünümünü değiştirdiği için diğer daire sahiplerinin de söz hakları olmaktadır.

Yapıdaki diğer daire sahiplerinin onayı olmadan cam balkon yaptırılırsa cam balkon yasal mı sorusunun olumsuz kısmında kalınmış olur. Herhangi bir şikâyet gelmesi durumunda cam balkonların sökümü istenebilmektedir.

surme sistem projeleri 4

Cam Balkon Hangi Durumlarda Yasal?

Sürekli olarak sorulan cam balkon yasal mı sorusunun yanıtını direkt olarak verilememesinin sebebi bazı değişkenlik gösteren durumların söz konusu olmasıdır. Eğer ki cam balkon yaptıracak olan kişiler diğer daire sahiplerinin onayını almışsa bunu yazıya dökerek cam balkonlarını yaptırabilirler. Apartmandaki her 5 daireden 4’ünün onayının alınması gerekmektedir.

Cam balkonlar için onay alan kişilerin tercih edecekleri model de önemlidir. Diğer insanlar da ileride benzer bir uygulama yaptırmayı düşünebilirler. Hali hazırda binadaki diğer balkonlarda bu sistem de var olabilir. Bu durumda bütünlüğü bozmayacak modellerin kullanımı gereklidir.

Aklınızda bir model varsa hiç zaman kaybetmeden Antalya Cam Balkon firmamız ile iletişime geçerek Antalya Kupa Cam Balkon siparişlerinizi verebilirsiniz. Kısa sürede üretim ve montaj işlemleri tamamlanacaktır.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yıldırım Cam Balkon - Antalya Cam Balkon